W Afrykarium i motylarni

W czwartek 5 maja 2016 roku 16 podopiecznych i 3 opiekunów wyjechało na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Głównym punktem programu było zwiedzanie Afrykarium oraz podziwianie flory i fauny zasiedlającej ziemie Afryki.

Na podopieczne duże wrażenie wywarły baseny i akwaria oceaniczne z przepięknymi rybami, rekinami oraz żółwiami, tunel w którym ryby i płaszczaki przepływają nad głową i są na wyciągnięcie ręki. Po zwiedzaniu Afrykarium przyszedł czas na motylarnię, gdzie motyle siadały na dłonie i ukazywały z bliska swe hipnotyzujące kolory. Obok znajdowało się terrarium gdzie był kameleon. Następnie podziwialiśmy zwierzęta sawanny: żyrafy, zebry, strusie, słonie. Dużym powodzeniem cieszyła się małpiarnia oraz leniwce śpiące nad naszymi głowami.

Była to ciekawa wycieczka ukazująca bogactwo i różnorodność naszego świata. Było wiele radości i śmiechu, po trudach zwiedzania zatrzymałyśmy się w restauracji „Pod Lwem” gdzie za szybą znajdował się wybieg lwów, każdy zamawiał wybrane przez siebie dania i desery.  Po posiłku i deserze udaliśmy się na dalsze zwiedzanie i robienie zdjęć. I przyszedł czas na powrót – jechałyśmy tramwajem, pociągiem i autobusem, by po godzinie 20:00 wrócić do domu trochę zmęczone, ale pełne wrażeń, radości i uśmiechu na twarzy.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.