Dzień dziecka z końmi

W dniu 1 czerwca – aby uczcić Dzień Dziecka – DPS w Czarnowąsach skorzystał z zaproszenia Ludowego Klubu Jeździeckiego „Ostroga” w Bierkowicach.

Sześć dziewcząt wraz z rehabilitantkami: panią Basią i panią Bożeną wybrały się na ową imprezę. Pensjonariuszki miały okazję spędzić ten dzień na sportowo, korzystając z przejażdżek konnych oraz zapoznać się z nieznaną dla nas dyscypliną sportową, jaką jest futbol amerykański.

Zawodnicy z Opolskiego Klubu Wizards zapoznali podopieczne DPS z elementami treningu, techniką chwytu i rzutu piłką. Podopieczne miały również okazję przymierzyć strój futbolisty, jaki noszony jest podczas zawodów.

Odwiedziły również stajnie, które znajdują się na terenie klubu „Ostroga”. Mogły podziwiać piękno konia za pomocą zmysłu wzroku i dotyku.

Po miło spędzonych chwilach na świeżym powietrzu wśród zwierząt, w gronie życzliwych ludzi, udały się na posiłek. Dziewczęta według upodobań smakowych zamawiały: frytki, lody, napoje. Po emocjach – jeszcze tego samego dnia – powróciły do Domu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.