Mamy nową salę i komputery

Podopieczni naszego Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali pięć komputerów wraz z oprogramowaniem.

Radio Doxa:

Remont pomieszczenia do spotkań i pracy z psychologiem przeprowadzili pracownicy spółki Orlen Centrum Serwisowe w ramach wolontariatu.
Dzisiaj (24.09) zarząd przekazał placówce nowe komputery. Na spotkaniu była również europosłanka Anna Zalewska.
– Wcześniej mieliśmy salę, która była zbieraniną mebli. Początkowo była mowa o doposażeniu sali, skończyło się na remoncie – mówi siostra Anna Ślężak, dyrektor DPS-u w Czarnowąsach. – W tej chwili sala jest bardzo jasna, przyjazna. Pani psycholog ma tu swoje pomoce. Dziewczyny gromadzą się na krąg bardzo chętnie. To jest kolejna forma aktywności – dodaje.
– Staramy się wspierać naszą lokalną społeczność. Oprócz remontu sali, zauważyliśmy, że jest problem ze sprzętem komputerowym. Postanowiliśmy przekazać pięć komputerów z pełnym oprogramowaniem -mówi Paweł Stępkowski, prezes zarządu Orlen Centrum Serwisowe w Opolu.
– To bardzo ważne akcje. Tak naprawdę każda spółka, każda firma powinna poczuwać się do obowiązku i być opiekunem co najmniej jednej placówki – dodaje Anna Zalewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.
Dodajmy, że podsumowanie akcji wolontariatu i sprzęt komputerowy został przekazany również do Domu Pomocy Społecznej dla kombatantów w Opolu.

Źródło:

Radio Opole: https://radio.opole.pl/100,486370,dps-w-czarnowasach-ma-nowa-sale-i-komputery

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.